Laserové projektory jsou velmi populární novinkou poslední doby a jejich hlavní výhodou je, že dokáží vykouzlit velkou úhlopříčku jen z velmi krátké vzdálenosti. Jedním z nejdostupnějších zástupců v této kategorii je například skvělý Xiaomi Mi Laser Projector, ale i ten se pohybuje v cenách kolem 11.000 juanů (tedy zhruba 1800 dolarů). Ale pomalu se blýská na lepší časy, co byste říkali třeba na Zimium Z6 s cenou kolem 3000 juanů ($473) ?

Za tuto cenu nabídne Z6 FullHD rozlišení, inovativní 4-kanálový RGBB optický design dosahující světelnosti až 700 ANSI lumenů a jiné. Že nejde jen o tak nějaký základní produkt svědčí i přítomnost podpory dekódování HDR 10 a a technologie kompenzace pohybu. Dále pak Z6 podporuje 40-stupňovou vertikální korekci, auto-fokus a jiné. Jako bonus jsou pak k dispozici i integrované reproduktory Harman Kardon pro audio zážitek.

Našinec pak příliš nevyužije výhod integrovaného interaktivního dialogového systému Baidu DuerOS pro hlasové povely, tedy pokud se nejedná o zapáleného sinologa. Nadšení musíme zchladit i ohledně reálné dostupnosti, Zimium Z6 se zatím ještě neprodává a tento produkt byl teprve oficiálně oznámen a představen. Za tuto cenu by se však jednalo o špičkový produkt hraničící skoro s neuvěřitelným. No uvidiíme.