Možná si pamatujete, že jsme v souvislosti s MWC 2018 psali i o telefonu Vivo Apex, který byl nabit inovacemi. Mezi ně patří i „vyskakovací“ přední kamera. Zdá se však, že patent na Pop-Up kameru jako první podal Essential Andyho Rubina.

Vivo Apex se v Barceloně sice objevil jen jako prototyp, ale přesto zaujal svými ultra tenkými rámečky kolem displeje a poměrem vůči tělu až 98%.

Jako velmi zajímavá inovace se také jevil snímač otisků v displeji, který bylo možno aktivovat kdekoli v dolní půlce obrazovky. A třešničkou na dortu byla vysunovací kamerka, která se aktivovala pouze při otevření aplikace pro focení.

Patent

Nyní internetem koluje tweet jednoho z fanoušků Andy Rubina, který se zcela otevřeně ptal, zda četl některé články o Vivo Apex a jestli ona Pop-Up kamerka nepochází z dílen Essentialu.

Patent

Rubin na dotaz zareagoval s tím, že tento americký patent má číslo US9736383B2 a měl by řešit maximalizaci obrazovky mobilních zařízení. Je poměrně snadno dohledatelný a Rubin je jedním z těch, kteří se na vynálezu podíleli. Patent byl předložen v květnu/máji 2016.

Patent

Tento patent je téměř shodný s tím, který podala i společnost Vivo v srpnu/auguste 2017. Jak je patrno ze schématických nákresů, kamerka je uložena uvnitř telefonu a vyskočí po vyvolání aplikace pro focení. Přestože společnost Essential podala patentovou žádost dříve než Vivo, doposud se jí nepodařilo vyrobit zařízení s touto technologií.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.