Oukitel si už výrobu odolného telefonu úspěšně vyzkoušel s populárním modelem K10000 Max a na nedávno skončeném MWC 2018 v Barceloně už představil i jeho nástupce. A nutno říci, že Oukitel WP5000 nevypadá vůbec špatně s moderním displejem s poměrem stran 18:9 a celkem štíhlým tělem telefonu. Ostatně se mrkněte na video níže, abyste měli o designu tohoto kousku lepší představu.

Oukitel WP5000 dostane do vínku 5,7-palcový odolný displej, nezničitelné tělo z kombinace zinkové slitiny a armádních odolných plastů. Vše pak podtrhne přítomnost certifikace IP68 k zaručení voděodolnosti, 6 stupňů odolnosti proti prachu a samozřejmě proti pádu. Telefon bude opravdu postaven jako tank a měl by tak bát ideální pro uživatele, co podobné kvality potřebují.

Hardwarová výbava telefonu zahrnuje osmi-jádrový procesor Helio P25 spolu se 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, dočkáme se i paměťového microSD slotu. Dále pak duální zadní fotoaparát s hlavním senzorem interpolovaným ze 16 Mpix na 21 Mpix a stejně tak přední selfie kamerka z 8 Mpix na 13 Mpix. Dlouhá výdrž na baterii je u modelů Oukitelu standardem a zde by to měla také zaručit 5000 mAh kapacita baterie.

Více detailů o Oukitelu WP5000 včetně konkrétního data vydání a předpokládané ceny se určitě už brzy objeví na oficiálních stránkách značky, takže určitě neublíží se tam občas podívat. Nebo se jako obvykle spolehnout na nás.