Brány veletrhu MWC 2018 se s definitivní platností na rok zavřely a je čas na malou rekapitulaci. Víte, o kom se nejvíc mluvilo na veletrhu? Pokud by vaše odpověď zněla, že o společnosti Samsung, byla by špatná.

Podle průzkumu společnosti Brandwatch, který provedla společně s Twitterem, to byla Nokia, potažmo HMD. Nokia si v Barceloně opravdu přišla na své.

Nejen že představila pět nových telefonů z nichž ani jeden nebyl úplným propadákem, ale posbírala i pěknou řádku ocenění, kterých bylo podle generálního ředitele celkem 21.

O kom se nejvíc mluvilo

To vše se Nokii povedlo navzdory tomu, že se výstavy zúčastnili i výrobci zvučných jmen jako je Samsung, Huawei, Google a Apple. Podle průzkumu všichni zmínění Nokii stěží dýchají na záda.

Nokia předvedla na MWC 2018 telefony Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus, Nokia 9 (2018) a Nokii 8110 4G. Zdá se tedy, že reinkarnace kdysi tak populární značky probíhá nadmíru dobře a své nostalgické fanoušky stále udržuje v napětí, protože prý chystá oživení několika dalších historických modelů. Doufejme, že jim ještě dlouho nedojde dech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.