26. února nám byl oficiálně představen nový procesor střední třídy od Mediateku, Helio P60 a výrobce v něj vkládá poměrně velké naděje. Na poli těch nejvýkonnějších kusů Mediatek v poslední době odpadl ze soutěže a vyklidil pole, ale střední a nižší třída jsou stále jejich doménou, kde si nevedou špatně. A potenciálu nového procesoru si všimla i některá velká jména, podle posledních zpráv by prvním telefonem s tímto čipem mělo být Oppo R15.

První zprávy o Oppo R15 se objevily teprve nedávno a dnes si můžeme přidat další střípek do mozaiky díky twitterovému účtu @MMDJ_, jehož informace se v minulosti ukázaly jako veskrze informované (například přesné zprávy o Samsungu Galaxy S9). A právě z tohoto zdroje pochází informace, že nové Oppo R15 by mělo využívat procesor Helio P60. Ten bude disponovat čtveřicí jader Cortex-A73 a čtveřicí jader Cortex-A53, všechno taktované na 2 GHz. Jako grafika pak poslouží Mali-G72MP3.

Co se týče designu samotného telefonu, tak Oppo R15 bude dalším z vlny klonů designu iPhone X s „vykousnutým“ displejem, i když by se podle prvních obrázků nemělo jednat o tak výrazné omezení horní části displeje. Pro mnohé je však už tento módní trend designu telefonů únavný a „vykousnutí“ nepovažují za zcela uživatelsky šikovné řešení. Tak snad se výrobci brzy pochlapí a přijdou i s něčím novým a lepším.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.