Veletrh MWC 2018 v Barceloně už sice oficiálně skončil, ale s jeho dozvuky se budeme setkávat určitě ještě pěkných pár příštích dní. Jedním z takových je i poměrně potěšující nová zpráva z dílny čínských ZTE. Podle ní by se firma u veškerých příštích modelů telefonů měla zbavit nadstavby systému Nubia UI a používat pouze čistý Android. Vše je nejspíše výsledek tlaku zákazníků na rychlejší a častější dostupnost softwarových updatů.

Podle všeho se tato novinka nebude týkat verzí určených pro domácí čínský trh, kde Nubia UI zůstane a kde stejně telefony nemají integrované všechny služby z Googlovského balíku. Ale pro nás v Evropě to znamená jen samá pozitiva a životní jistoty, protože veškeré telefony pod hlavičkou ZTE by měly dostat Android Oreo s podporou Project Treble a častějšími updaty. Nevím jak vy, ale osobně preferuji čistý systém před veškerými přeplácanými nadstavbami a omalovánkami.

Značka ZTE más za sebou na MWC 2018 spíše poněkud nenápadnou prezentaci, ale i tak jsme se dočkali zajímavých modelů jako je ZTE Blade V9, V9 Vita nebo dosud nepojmenované modely zaměřené na herní komunitu. A někdy na konci letošního roku nebo začátku 2019 bychom se měli dočkat i prvních 5G modelů, ale to se nás s našimi operátory nebude týkat ještě hezkých pár let.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.