Čím víc se blíží oficiální prezentace letošní nové řady Huawei P20, tím víc se toho o chystaných telefonech dovídáme. Nejvíce se nepotvrzené informace týkají Huawei P20 Pro, který bude mít trojitou kameru. Dnes se však mrkneme jak bude vypadat Huawei P20 Lite.

Jako už několikrát, zamíříme na twitterový účet známého tipaře Evana Blasse, který pustil na síť reálnou fotku P20 Lite. Na ní je k vidění jak přední, tak i zadní panel telefonu.

Jak se očekávalo, displej je „celoplošný“ s horním výřezem, kde je uložen přední fotoaparát a další senzory. Rámečky jsou úzké a jak je patrno, snímač otisků se přesunul z přední strany na záda přístroje.

Jak bude vypadat

Hlavní fotoaparát je duální a je uložen vertikálně v levé horní části zad. Těsně pod ním je LED blesk a mírně vpravo i snímač otisků prstů.

Podle Blasse budou parametry následující. 5,6 palcový displej s rozlišením 2250×1080 pixelů. Huawei P20 Lite bude pohánět procesor Kirin 659 se 4 GB RAM a 64 GB ROM. Duální fotoaparát by měl být poskládán z objektivů Leica s rozlišením 16 MPix a hybridním zoomem. Baterie by měla mít kapacitu 3520 mAh a operačním systémem bude Android Oreo.

Prezentace se odehraje v Paříži 27. března/marca. To je stále ještě dost daleko a tak předpokládáme, že podobných informací i o dalších členech rodiny Huawei P20 bude do té doby ještě dost.