Společnost Vivo dokazuje, že se nebojí inovací v tom pravém slova smyslu. Nejenže na CES 2018 představila první telefon se snímačem otisků v displeji, na MWC 2018 šla ještě dál a návštěvníkům prezentovala „telefon budoucnosti“, Vivo Apex.

Telefon má téměř neviditelné rámečky kolem displeje s poměrem stran 18:9. Navíc má obrazovka zatím nejvyšší možný poměr k tělu přístroje, a to 98%.

Vivo Apex

Tím však výčet skvělých parametrů Vivo Apex nekončí. Telefon má také snímač otisků v displeji. Ale na rozdíl od Vivo X20 Plus UD, kde čtečka funguje v přesně vymezeném prostoru displeje, Vivo Apex můžete odemknout přiložením prstu kamkoli v dolní polovině obrazovky.

Vivo Apex

Další inovací je fungování přední kamery, která se vysune nad displej pouze v případě otevření aplikace fotoaparátu. Krasojízda vylepšení pokračuje i v rámci audio sekce. Vivo Apex je totiž vybaven technologií SoundCasting, která umožňuje přenos zvuku v ploše displeje, takže není třeba reproduktoru.

Přestože se jedná pouze o prototyp, jsou tyto vychytávky skvělé. A skvělé je taky to, že podle všeho bychom se Vivo Apex měli dočkat i v reálu, a to už za několik dní. 5. března/marca by se totiž měla konat akce, na které bude telefon oficiálně představen a měl by být také oznámen termín zahájení prodeje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.