Procesory Snapdragon od Qualcommu jsou současným vládcem mobilního trhu, zejména pak ve vyšší střední třídě s řadou 6xx, nebo absolutní high-endu s řadou 8xx. Ta už je však poměrně drahá a proto bylo rozhodnuto vyprojektovat něco na půli cesty. Výsledkem je pak nová řada procesorů Snapdragon 700, která byla včera poprvé teoreticky představena na MWC 2018.

Nové Snapdragony 700 by měly přinést do vyšší střední třídy výkon prémiových telefonů, ale s cenou zaručující levnější dostupnost. Nový řada by měla dostat podporu umělé inteligence v rámci Qualcomm AI Engine, která by měla být až dvakrát rychlejší než v případě Snapdragonu 660. Dočkáme se i nových architektur zavedených technologií jako jsou procesorová jádra Krya, Spectra ISP čip pro fotoaparáty nebo grafický čip Adreno. Díky tomu by se mohlo uspořit až 30 % energie v porovnání s minulými čipy a samozřejmostí pak bude podporad rychlo-nabíjecí technologie Quick Charge 4+.

První komerční vzorky procesorů řady Snapdragon 700 by se pak měly dostat k zákazníkům zhruba v polovině letošního roku. Podle vyjádření Alexe Katouziana, viceprezidenta Qualcommu, přinesou zákazníkům ty nejvýkonnější mobilní technologie za mnohem nižší cenu, než bylo zvykem. Tak to se rádi necháme ohromit.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.