Samozřejmě, na veletrhu MWC nechybí ani společnost Nubia. Na rozdíl od ostatních však nepředstavila finální produkt, ale pouze koncepční model herního telefonu.

Je to možná odpověď na solidní úspěch herních telefonů Razer. Ten inspiruje mnohé výrobce k práci na vlastních herních zařízeních.

Jako příklad uveďme OnePlus 5T Star Wars Edition nebo Vivo X20 Honor of Kings Edition. Tyto telefony však mají jen drobné kosmetické úpravy, jako jsou typy tapet nebo ikon a za skutečné herní přístroje je nelze považovat.

Nubia

V tomto směru by se herní Nubia mohla stát hitem, a to především díky svému futuristickému vzhledu, který je poměrně nápaditý.

O parametrech nevíme téměř nic, ale co se vzhledu týče, můžeme vycházet z několika upoutávek. Podle nich by měl telefon vypadat jako nějaké super auto. Zadní strana není plochá, ale má plastický design, který vypadá tak trochu jako karosérie auta.

Nubia

Kamery a další senzory jsou uloženy vertikálně pod sebou, dole a nahoře jsou diagonálně umístěny čtyři LED diody. Zajímavý design je využit i na hranách telefonu.

Koncept Nubia přístroje je vyroben z uhlíkového materiálu a nechybí ani chlazení vzduchem, aby telefon obstál i při hraní těch nejnáročnějších titulů.

Očekává se, že i další specifikace budou přizpůsobeny hraní her, tedy snad zde nalezneme výkonný procesor a špičkovou grafiku. Jak to vše dopadne bychom se měli dozvědět v dohledné době, protože podle zástupců společnost by měl být herní Nubia přístroj letos uveden v Číně.