A jsme tu s dalším exkluzivním článkem z MWC 2018, kolega Pierre se dnes zaměřil na další z velmi zajímavých kousků od menších čínských výrobců. Dotyčným modelem je Bluboo S2 s unikátním řešením fotoaparátu, který je na otočném kloubu a slouží tak zároveň jako hlavní fotoaparát i selfie kamerka.

Řešení je to velmi šikovné a z prvních dojmů vypadá kloub poměrně bytelně a měl by dle slov přítomných chlapců z Bluboo vydržet až 100.000 otočení. Použitý senzor by měl mít 21 Mpix rozlišení (původně se spekulovalo o Sony IMX230), ale přesného vyjádření jsme se nedočkali. Na otočný kloub půjdou naroubovat i jakési „Mickey Mouse uši“, které ale naštěstí nejsou designovou ozdobou, ale pomůckou k jednoduššímu přetočení fotoaparátu.

Lehký zmatek panoval v Bluboo stánku i při dotazu na hardwarovou výbavu telefonu, protože podle slov zástupce firmy by měl telefon mít procesor Mediatek Helio P27, který ale naneštěstí neexistuje. Ale po upřesňující návštěvě už se naštěstí informace ustálily na Helio P23. Telefon jinak bude mít 6-palcový displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 18:9, dvě verze s rozdílnými kapacitami pamětí 4 GB RAM + 64 GB RAM a 6GB + 128 GB, případně 4200 mAh baterii.

This slideshow requires JavaScript.

Jedná se opět o předprodukční prototypu telefonu, takže rozhodně Bluboo S2 ještě není připravený jít do prodeje a chvíli si tak ještě počkáme. Zatím se mrkněte na video, nebo na galerii s dalšími exkluzivními obrázky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.