Přestože historické telefony Nokia Lumia s Windows Phone byly tak trochu fiasko, každý, kdo se nějakou dobu věnuje mobilnímu focení určitě ví, že jejich oblíbená aplikace Nokia Lumia Camera Pro byla skvělá.

Aplikace ve své době čněla nad ostatní konkurencí a foto výstupy byly na takřka profi úrovni. Dokonce mnozí fanoušci si své staré Lumie ponechali pouze na focení a fotí s nimi dodnes.

Rozhodně dobrou zprávou je to, že s příchodem Nokia telefonů s optikou Carl Zeiss, vstane z mrtvých i oblíbená aplikace upravená pro Android. Dostanou ji například Nokia 7 Plus a nebo Nokia 8 Sirocco.

oblíbená aplikace

Podle produkčního ředitele HMD, Juho Savikase, by mělo v dohledné době dojít k uvolnění foto aplikace. Není však jisté, zda ji můžeme čekat i u Nokia 8, která také používá objektiv z dílen Carl Zeiss.

Společnost sice docela nedávno aktualizovala aplikaci fotoaparátu, takže doufejme, že Pro aplikace s novými funkcemi a změnou uživatelského rozhraní se i přesto objeví brzo. Pokud bude zachována původní kvalita aplikace, budou telefony Nokia, alespoň v rámci mobilních fotografií opět silnou konkurencí pro ostatní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.