Jak jsme slíbili, tak i činíme a píšeme. Naposledy jsme psali, že až budeme mít více informací o novém odolném modulárním telefonu Land Rover Explore, tak dáme vědět. Takže co je nového?

Společnost Bullit Group, která stojí za vývojem tohoto telefonu pro britskou automobilku Land Rover, udělala asi vše co mohla na základě zadání. Výrobce aut nebyl úplně přízemní a tak si navymýšlel spoustu věcí. Jak jsme již psali, Land Rover Explore běží na operačním systému Android a byl navržen tak, aby byl použitelný jak v běžném městském prostředí, tak i v extrémních venkovních podmínkách. Toho bylo docíleno odnímatelnými hardwarovými moduly, které jsou součástí balení a jsou označovány jako Adventure Pack. Jaké jsou tedy specifikace tohoto telefonu?

Land Rover Explore

Takže co víme nyní. Displej je 5 palcový FullHD s ochranným sklem Gorilla Glass 5 a s možností ovládat displej i v rukavicích. Srdcem telefonu je deseti jádrový procesor Helio X27 s taktováním 2,6 GHz. Co se týká RAM a ROM, máme k dispozici 4 a 64 GB plus SD karta, která nám může kapacitu úložiště ještě rozšířit. Operačním systémem je odladěný Android 7 Nougat. Nicméně aktualizace na Oreo má přijít v brzké době. Samozřejmostí je certifikace na IP68, ale také fotoaparáty s rozlišením 19 MPx pro hlavní zadní a 8 MPx pro selfie kameru.

Co se baterie týče, jde o docela velké zklamání. U outdoorového telefonu bych čekal víc. Základní akumulátor má kapacitu jen 4000 mAh, přídavný modul pro GPS má 3600 mAh a modul Battery Pack má slabých 4370 mAh. To je i v součtu poměrně málo.

Tento model by se měl na trhu objevit během měsíce února/februára, a to za cenu kolem 649 Euro. Tak uvidíme, jak se nový Land Rover Explore bude prodávat. Osobně jsem krapet skeptický. Ale na druhou stranu, pokud bude standardní výbavou vozů Land Rover, může to i klapnout. Nicméně musím podotknout, že cena je stále příznivější oproti extrémně předraženým odolným telefonům značky Cat, kdy si výrobci i prodejci dělají cenou z lidí srandu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.