Pamatujete na ultra levný Huawei Y3 minulý rok ? Vypadá to, že se dočkáme vylepšené verze pro rok 2018, i když vylepšená je možná příliš silné slovo. Díky kolegům ze Slashleaks máme k dispozici několik fotografií a výsledky z Geekbench benchmarku, takže je plus mínus jasné co od telefonu budeme moci očekávat.

A nebude toho vskutku mnoho…  Zhruba někde na úrovní očekávání dobrého výsledku od naší hokejové reprezentace, takže je jasné, že půjde o velmi dietní a spíše zoufalý pokrm. Telefon bude mít 5-palcový displej a v dnešní době neuvěřitelné rozlišení 854×480 pixelů, ale aspoň dostane nejnižší procesor podporující LTE přenosy, tedy MT6737. Kapacita pamětí ale opět spadne na hranici absolutní nuly v podobě 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Vše pak hezky doplní 2200 mAh kapacita baterie a obrázek je kompletní, vítejte v roce 2011 !

Bez zajímavosti není ani fakt, že telefon bude mít systém Android 8.1 Oreo hned z výroby a bude tak podporovat Project Treble. Jestli mu to k něčemu pomůže už je jiná pohádka, ale výrobce se tím alespoň může chlubit. Gratulujeme.

Zatím není jasné cenové zařazení modelu, ale minulá generace Huawei Y3 se prodávala někde na rozhraní 80-90 dolarů, což by z tohoto kousku dělalo naprosto neprodejné těžítko na stůl. Reálná by byla zhruba poloviční cena, ale i tak by šlo o naprosto základní ořezaný telefon vhodný pro absolutně nenáročné uživatele s masochistickými sklony.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.