Xiaomi se vetšinou v oblasti softwarových updatů o své telefony stará velmi dobře, ale někdy při přechodu na novou revoluční verzi Androidu to prostě drobátko trvá. Stejně jako v současnosti, kdy pouhá trojice modelů (Mi 6, Mi MIX 2 a Mi A1) dostaly update na Oreo a u Mi 6 a Mi MIX 2 se stále jedná jen o betu. A ve spoustě případů dokonce telefony Xiaomi dostaly nové MIUI 9 založené na Androidu 6.0 nebo Android 7.0, jako například nedávno vydaný Redmi Note 5 Pro.

Ale blýská se na lepší časy, protože podle veškerých dostupných informací by nově představené vlajkové modely Mi MIX 2S a Mi 7 měly dostat Android Oreo pěkně hned z výroby a bude po problému. Dočkají se však možná i poměrně starší kusy, protože se zdá, že v Xiaomi pracují i na Oreo updatu pro Xiaomi Mi 5 a Mi MIX, což jsou telefony staré dva roky. Ale na otvírání šampaňského je ještě brzy, protože vše je zatím pouze ve fázi testování a může se stát, že to ještě nedopadne.

Xiaomi Mi 5 a Mi MIX jsou stále i dnešním pohledem velmi výkonné telefony vybavené Snapdragonem 821 a jejich majitelé mají jen velmi málo důvodů se jich zbavovat. Proto je krok Xiaomi velmi chvályhodný a upgrade i starších telefonů na Android Oreo zajistí jejich plnou funkčnost i do budoucna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.