Společnost Caterpillar z amerického Illinois je sice známá především jako výrobce strojů pro těžební průmysl a těžké strojírenství, ovšem ve spolupráci s Bullitt Group se nezalekla ani výroby odolných telefonů. Nový odolňák Cat S61 je nástupcem původního Cat S60, který byl jako jeden z prvních outdoorových telefonů vybaven termokamerou.

Telefon má opravdu masivní konstrukci, která daleko lépe padne do ruky dřevorubci než korporátnímu manažérovi. Rámy Cat S61 jsou vyztuženy hliníkem a v rámci odolnosti splňuje vojenský standard MIL-STD-810G a samozřejmě i IP68.

Odolňák Cat S61

Na rozdíl od Cat S60 zde najdeme hned několik vylepšení a inovací. Je to především FLIR termokamera, která dokáže zaznamenat teploty až do 400°C. Díky tomu, můžete hledat nejen ztraceného psíka v městském parku, ale kamera dokáže upozornit i na přehřívání motoru či může být využita k diagnostice elektronických zařízení.

Odolňák Cat S61 je vybaven i snímačem kvality vzduchu, který je schopen zaznamenat těkavé organické sloučeniny v prostředí a upozorní na ně.

Další užitečnou vychytávkou, kterou asi využijí hlavně stavaři je laser. Jeho senzor je umístěn na zádech telefonu a je schopen zaměřovat až do vzdálenosti 10 metrů. Samozřejmě i displej je koncipován tak, že reaguje na dotyk mokrou rukou, nebo rukou v rukavici.

Odolňák Cat S61

Mezi další specifikace patří 5,2 palcový FullHD displej s Corning Gorilla Glass 5, procesor Snapdragon 630, 4 GB RAM a 64 GB ROM. Hlavní kamera je 16 MPix a přední pak 8 MPix. Baterie má kapacitu 4500 mAh s podporou Quick Charge 4.0. Cat S61 běží na Android Oreo. Nechybí ani snímač otisků, Bluetooth, NFC, WiFi a GPS.

Pokud máte v této chvíli pocit, že je tenhle robustní mazlík stavěný přímo pro vás, musíme vás upozornit na jednu maličkost, a to je cena. Ta se od původních 600 dolarů u Cat S60 vyšvihla na 1000 dolarů a v Evropě bude stát 899 Euro. To je, i při všech těch inovacích a vychytávkách, opravdu poněkud přemrštěné. Do prodeje by se měl Cat S61 dostat ve 2. čtvrtletí letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.