Ohodnoťte článek

Dnes jsme se od Xiaomi dočkali příjemné novinky, protože oznámili oficiální dostupnost nové verze populárního notebooku Xiaomi Mi Air 13.3 a výkonu bude tentokráte více než dost. Dostalo se totiž na nový quad-core procesor Intel i7 osmé generace. Notebook bude dostupný oficiálně od 27. února za cenu 5999 juanů (tedy asi 945 dolarů). Ale už dopředu mohu říci, že za ty peníze bude stát.

Nová verze si samozřejmě zachovává skvělé celohliníkové zpracování těla notebooku s tloušťkou 14.8 mm a váhou pouhých 1.3 kg, stejně jako jen 5,59 mm velmi tenké rámečky kolem displeje. Ten je klasicky s úhlopříčkou 13.3-palců, FullHD rozlišením 1920×1080 pixelů a ochranným sklem Gorilla Glass 3.  A tentokráte bude k dostání ve velmi slušivé temně šedé verzi, podobné nedávnému bratříčkovi Mi Notebook Pro.

A jak už bylo zmíněno, tak výbava je velmi bohatá, konkrétně se u procesoru jedná o Intel Core i7-8550U platformy Kaby Lake Refresh doplněného 8 GB DDR4 RAM a 256 GB PCIe SSD diskem. Samostatná grafická karta nVidia GeForce MX150 se 2 GB DDR5 RAM také není k zahození. Konektivita je také velmi dobrá vzhledem k rozměrům notebooku, najdeme na bocích HDMI, USB Type-C port, dvojici USB 3.0 portů nebo sluchátkový audio jack. A notebook nekulhá ani po stránce zabezpečení, protože je vybaven čtečkou otisků prstů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.