Oppo R13 a R13 Plus byly až do dnešního dne očekávanými nástupci velmi úspěšných modelů R11 a R11 Plus, ale nakonec to vypadá, že se v Číně odhodlali ke změně a tahem pera se z plánovaného telefonu stalo Oppo R15. Jak je již z minulých případů známo, tak jsou čínští výrobci velmi pověrčiví (viz například vynechání OnePlus 4) a třináctka je přece jen ve spoustě kultur nešťastné číslo. Ale aspoň se dnes prostřednictvím sociální sítě Weibo dostaly na svět nové obrázky tohoto telefonu.

Jak se předpokládalo, tak má telefon vykrojení displeje ve stylu iPhone X, ale přece jen se nečekala až naprostá věrnost designu a přední strana telefonu vypadá jako prachsprostá kopie Applu. A zadní strana už je zcela jiná, tam se dá vysledovat podobnost spíše s OnePlus 5/5T a horizontálně situovanými senzory zadního fotoaparátu. Oppo se také nerozhodli kopírovat iPhone X ve všech ohledech a zůstala tak zachována čtečka otisků prstů na zadním panelu.

Obrázky nám potvrzují existenci hned tří barevných verzí telefonu, i když samozřejmě nejde o oficiální informace tesané do kamene. Ale růžová a fialová verze jsou neokoukané a určitě někoho potěší. Oppo R15 a R15 Plus by se mělo objevit na trhu ještě tento rok a kolují podložené spekulace, že by se mohlo jednat o první telefony vybavené plánovaným novým králem vyšší střední třídy, procesorem Snapdragon 670.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.