Ohodnoťte článek

Velmi populární a skvěle prodávaný Xiaomi Mi A1 (nebo čínská verze Mi 5X) už je na trhu skoro půl roku a dá se s určitostí předpokládat, že se Xiaomi pokusí v dohledné době na jeho úspěch navázat. Podle všeho už se na modelu Xiaomi Mi A2 pracuje a něco málo informací už proniklo i na veřejnost. A šikovní designéři na stránkách TechConfigurations vše přetavili do povedených designových konceptů právě podle dostupných informací.

Xiaomi Mi A2 by měl samozřejmě být telefonem s full screen designem, jak se v dnešní době sluší a patří. Rámečky kolem displeje by měly být velmi tenké, včetně horního a spodního, takže reálná plocha displeje bude vysoká. Přední selfie kamerka by měla být s 20 Mpix rozlišením, světelností f/2.2, LED bleskem a technologií Smart Beauty 4.0 k vylepšení snímků, podobně jako Redmi Note 5 Pro.

Linie vestavěných antén by měla být integrována do samotných hran displeje a čtečka otisků prstů by měla zůstat na zadní straně telefonu. Hlavní fotoaparát by měl být duální s čočkami uspořádanými vertikálně a bleskem mezi nimi. Senzory by měly mít rozlišení 12 Mpix +5 Mpix a dojde i na podporu PDAF, OIS a světelnost f/2.2. Displej by pak měl být 6-palcový s rozlišením FHD+ a poměrem stran 18:9.

O procesoru se vášnivě diskutuje, část fanoušků se přiklání k Surge S2 a další pak věří Snapdragonu 636, který sklízí úspěchy v Redmi Note 5 Pro. Měly by také být diferencované verze podle kapacity pamětí, 4GB/6GB RAM a 32GB/64GB vnitřní paměti. Nezapomnělo se ani na 3.5 mm audio jack, USB-C port a samozřejmě opět čistý Android beze stopy MIUI.

Samozřejmě se jedná jen o zcela nepotvrzené dohady a fanouškovské odhady, ale nezní a nevypadá to špatně, že ? Co byste na podobný Xiaomi Mi A2 říkali ?

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.