Už jen zhruba týden zbývá do MWC 2018 a fanoušci značky Xiaomi k tomuto veletrhu stále upínají své naděje, protože pořád ještě nezhasla naděje, že na něm bude i představena nejnovější vlajková loď tohoto výrobce Xiaomi Mi 7. I když osobně o tom pochybuji, tak vše je možné a nejpozději se telefonu dočkáme velmi brzy po skončení veletrhu. A dnes se díky šikulům z XDA fóra dostaly na světlo další detaily o údajných specifikacích.

Ty byl získány rozpitváním získaných firmwarů a jedná se tak stále jen o spekulativní informace, které však často nesou punc pravosti. Už dávno je v podstatě jisté, že Xiaomi Mi 7 bude vybaveno Snapdragonem 845 a MIUI založenou přímo na Androidu Oreo, tedy s podporou Project Treble. Dnešní informace však přinesly zásadní poznatek, že by telefon mohl být vybaven OLED displejem a dokonce se stát prvním modelem od Xiaomi s Always On Display (tedy s konstantně zapnutým displejem v šetřícím omezeném módu). Ten by pak ukazoval čas, datum, stav baterie a až tři notifikační ikony. A to vůbec nezní špatně, po podobném zobrazení baterie například už nějakou dobu volají vlastníci Pixelu 2 s podobnou technologií.

V hloubce firmwaru byly také vyhrabány náznaky poukazující na užití duálního fotoaparátu, což však není velkým překvapením a dá se logicky dovodit i jen odhadem. Dále by pak telefon měl mít IR blaster, EIS stabilizaci, Dirac audio technologii, aptX HD Bluetooth audio kodek nebo NFC čip. Kontroverzní je získaná informace o kapacitě baterie v hodnotě 3170 mAh, která by znamenala menší baterii než minulá generace a nezapadá do minulého úniku informací, kde byla zobrazena kapacita 4480 mAh. Nakonec nebyla potvrzena ani přítomnost bezdrátového nabíjení, ale i to se v podstatě od nového Xiaomi očekává. Tak snad už bude brzy jasno na oficiálním představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.