Za pár dní na veletrhu MWC 2018 uvidíme několik přístrojů s procesorem Snapdragon 845, mezi nimi i Xiaomi Mi 7 a Mi Mix 2S. Ovšem život není jen o top modelech, své místo na trhu mají i telefony střední třídy. Mezi ně by mohl patřit i Xiaomi Mi Max 3 se Snapdragon 660.

Podle toho, co tvrdí vývojáři z XDA, by mohl být právě Mi Max 3 králem střední třídy. Díky jejich pravidelným rozborům firmwaru jsme už měli možnost odhalit některé parametry například Mi Mix 2S a nejinak tomu bude i dnes.

Firmwarové soubory Mi Max 3 ukazují, že jej bude pohánět procesor Snapdragon 660 a baterie bude mít kapacitu velice solidních 5500 mAh. V souvislosti s baterií nás čeká i poměrně příjemné překvapení, a to sice bezdrátové nabíjení.

Snapdragon 660

To možná souvisí i s tím, že se Xiaomi loni připojila k Wireless Power Consortium a některé její letošní modely, třeba Mi 7, by měly mít právě bezdrátové nabíjení Qi.

Snapdragon 660

Dále se díky rozkopání firmware také potvrdilo, že Mi Max 3 bude mít displej s poměrem stran 18:9. Neví se sice jak velký displej bude, ani jaké bude jeho rozlišení, ale předpokládá se FullHD+.

Konfigurační soubor také odhalil jak to bude vypadat v rámci foto výbavy. Duální fotoaparát bude osazen buď snímači Sony IMX363 nebo kombinací Samsung snímačů S5K217 a S5K5E8. Pro přední kameru by měl být použit snímač Samsung S6K4H7 a skener duhovky OmniVision OV2281. Ten podporuje technologii PureCel s rozlišením 1,12 mikronů.

Snapdragon 660

Z dalších rozborů firmware plyne, že Xiaomi Mi Max 3 by měl běžet na Android 8.1 Oreo, měl by podporovat dual-SIM, slot pro microSD karty, IR blaster a Bluetooth.

Co se ovšem z firmware vyčíst nedá, je cena a dostupnost Xiaomi Mi Max 3. Lze však předpokládat, že by to mohlo být někdy v průběhu května/mája.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.