Po mnoha renderech telefonu Huawei P20, které jsou k vidění na internetu už poměrně dlouho, máme možnost se podívat na první reálné fotky P20. Jde sice jen o prototyp, ale pánové z Android Authority, kterým se jej podařilo dostat do rukou, se neváhají o tyto snímky podělit.

Víme, že Huawei pro prezentaci P20 a jeho verzí připravuje speciální akci v Paříži, a to i přesto, že se zúčastní veletrhu MWC 2018. Je tedy velmi pravděpodobné, že se finální telefon bude v rámci vzhledu a zřejmě i některých parametrů lišit.

Ovšem i pohled na prototyp Huawei P20 nám poskytne určitou představu o tom, jakou designovou linku bychom mohli očekávat.

Pánové z Android Authority hned na začátku srovnávají, tedy aspoň v rámci vzhledu, Huawei P20 s loňskými modely Mate 10 a Mate 10 Pro. Design je elegantní s úzkými bočními rámečky a také spodní i horní rámky jsou podobně úzké jako u Mate 10.

Prototyp nemá fyzické tlačítko pro regulaci hlasitosti. Na pravé hraně je pouze tlačítko pro zapnutí/vypnutí a několik dotykových senzorů. Může to být jen záležitostí prototypu a nebo se může jednat o zajímavý prvek, kdy hlasitost bude regulována pomocí těchto senzorů.

První reálné

Podle posledních spekulací by měl mít Huawei P20 trojitou zadní kameru. Tento prototyp má, jak vidno, fotoaparát duální. Podle Android Authority bude třemi objektivy osazena zřejmě některá z vyšších verzí, tedy P20 Pro nebo P20 Plus. Optika bude pocházet z dílen Leica.

První reálné

Při pohledu na spodní hranu vidíme dvě mřížky reproduktorů. Nelze potvrdit, zda je to jen jakási kosmetická záležitost, nebo jde o stereo reproduktory. Prototyp má také USB-C a audio konektor chybí. To naznačuje, že Huawei P20 by mohl v tomto směru kopírovat Mate 10 Pro, kde 3,5 mm jack také chyběl.

První reálné

Na bližší parametry a případně i na to, jak bude Huawei P20 ve finále vypadat, si budeme muset počkat na oficiální prezentaci 27. března/marca.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.