Ohodnoťte článek

Očekává se, že Nokia 8 Sirocco bude oficiálně představena na MWC 2018, což je už „za rohem“. Název tento smartphone získal po silném středomořském větru, který vzniká nad Saharou a okolními severoafrickými oblastmi. Co nám tím asi tvůrci chtějí naznačit? Že by nám při jeho pořizování udělal „vítr v peněžence“? Nebo bude tak rychlý a svižný jako vítr? To za chvíli uvidíme.

Společnost HMD Global podala před pár týdny žádost o ochrannou známku pro název Nokia 8 Sirocco. Z toho vyplývá, že je to již oficiální název a ne jen nějaký odhad. Zatím není známo zda se bude jednat o globální verzi a nebo to je jen limitovaná edice. Nyní se pojďme podívat na dosud známé specifikace.

Specifikace

Designově vypadá opravdu moc pěkně. Jeho tělo je kombinací kovu, skla a keramiky, prostě to nejlepší co se dá čekat. Nokia 8 Sirocco vypadá robustně a lze také usoudit, že displej bude mít poměr stran 18:9. Ve výbavě má čtyři fotoaparáty. Na přední straně je duální fotoaparát umístěn vlevo. Na zadní straně je duální fotoaparát od firmy Zeiss a je umístěn vertikálně nahoře uprostřed. Hned pod ním je místo pro snímač otisků prstů. Zdířka pro 3,5 mm jack je nahoře, zatímco port typu USB-C najdete na spodní straně, kde je taktéž umístěn reproduktor a mikrofon.

Co se týče barevných variant výrobci se moc nerozšoupli, takže to nebude tak těžké při výběru. Nokia 8 Sirocco bude k dispozici v černé, purpurové (něco mezi modrou a červenou, mě to spíš připadá jako modrá) a černou s oranžovým lemováním.

Na zveřejnění všech podrobných specifikací a ceny nedočkavě čekáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.