Ve výsledcích benchmarku Antutu jsme se dnes dočkali jednoho zajímavého hosta, protože telefon označený jako „Blackshark“ se prezentoval high-end vybavením a skvělým výsledkem. A protože menší výrobci nemají tak jednoduchý přístup k vlajkovým procesorům a Blackshark je vybaven Snapdragonem 845, tak je jasné, že bude ve hře některé z velkých jmen mobilního průmyslu.

A vše zatím ukazuje na Xiaomi, protože čínský gigant má podíl ve firmě Blackshark Technology Inc., která byla založena v srpnu 2017 a ve svém Weibo profilu má jako zaměření zmíněné herní telefony. Což by naprosto přesně zapadalo do spekulací naznačujících, že se Xiaomi v dohledné době pokusí vyzvat Razer na poli specializovaným herních mobilních telefonů.

Telefon Blackshark dosáhl v Antutu skvělých 270.680 bodů, takže půjde opravdu o špičku v oboru a k tomu bude jistě nápomocno i 8 GB RAM.  Mírné pochybnosti budí pouhé 32 GB vnitřní paměti, ale v tomto ohledu jsou výsledky Antutu chronicky nepřesné. Telefon by dále měl mít displej s poměrem stran 18:9 a FullHD+ rozlišením (2160×1080 pixelů), přičemž většina novinářů zmiňuje i přítomnost MIUI postavené na základě Androidu 8.0 Oreo, ale já osobně tam nic takového nevidím. Ale pokud by se to potvrdilo, tak je to jen další kamínek do mozaiky směrovky Xiaomi.

Uvidíme jakým směrem se připravovaný telefon Blackshark vydá a jestli opravdu půjde o herní telefon, tak můžeme jen doufat v nějaký vychytaný systém chlazení nebo třeba přetaktovanou grafiku. Možnosti jsou široké a určitě o značce ještě uslyšíme v příštích dnech.