Společnost Huawei pravidelně investuje poměrně velké částky do vývoje a výzkumu a díky tomu pracuje na vývoji vysokorychlostního připojení. Právě provádí technologické testy 5G v Turíně a údajně dosahuje rychlosti až 3 Gbps.

Při testování bylo využito experimentálního nastavení šířky pásma 100 MHz se spektrální účinností 30 bitů/sekundu/Hz. To ukazuje, že spektrální účinnost nové Huawei technologie je přibližně sedmkrát vyšší než u 4G.

Zástupci Huawei k tomu uvádí: „Rychlost připojení, latence a efektivita spektra jsou hlavní ukazatele, které byly při prvním testování datového připojení prověřeny na celém síťovém řetězci včetně terminálu, nového rádiového přístupu a základní sítě.“. Dále dodávají: „Pozitivní výsledek prvního datového připojení umožní zapnutí dalších stanic, a to v dohledné době.“.

Technologické testy

Toto experimentální testování proběhlo ve spolupráci s italskými mobilními operátory TIM a Fastweb. Testy by měly v budoucnu dále pokračovat, protože Huawei má v plánu ještě letos představit použitelné 5G připojení ve městech Bari a Matera, která mají už od loňska přidělena 5G pásma 3,6 až 3,8 GHz.

Do konce roku by chtěla Huawei v těchto oblastech dosáhnout až 75% pokrytí a do konce roku 2019 by mělo být pokryto na 100%. Huawei testuje 5G sítě také v Kanadě ve Vancouveru ve spolupráci s telekomunikačním operátorem Telus. Tam zatím dosahuje rychlosti 2 Gbps.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.