Předražený iPhone X je nezávisle na tomto faktu prodejním hitem a designově ovlivnil v podstatě všechny čínské značky se současnými modely. A na trh míří i několik velmi povedených klonů tohoto modelu, mezi nimiž vyčnívá například nový Oukitel U18 s designem předního panelu připomínajícím právě iPhone X a zadní stranou blíže Huawei Mate 10 Pro. A i přední strana není zcela stejná, protože U18 má mírně jiné „vykousnutí“ v horní části displeje a na bradě telefonu pak širší černý rámeček.

Zadní strana je však už od iPhone X zcela odlišná, zejména co se týče umístění čoček fotoaparátu. Oukitel U18 má své duální fotoaparáty umístěny v horní části uprostřed a iPhone X v levém horním rohu. Dalším zásadním rozdílem je například k přístup k bezpečnostním prvkům, protože iPhone X uživateli nedá na výběr a nabídne pouze Face ID, přičemž Oukitel U18 má nejen odemknutí pomocí technologie rozpoznání obličeje, ale i starou dobrou čtečku otisků prstů.

Specifikace pak jsou samozřejmě neporovnatelné výkonnostně, ale Oukitel U18 bere alespoň papírové vítězství s větší porcí paměti 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, případně nominálně vyššími megapixely, 16 Mpix + 5 Mpix u zadního fotoaparátu a 13 Mpix u přední selfie kamerky. Mírně větší je i úhlopříčka displeje se 5,85-palci oproti 5,8-palcovému displeji iPhone X.

Příjemně větší je i kapacita baterie, konkrétně pak 4000 mAh oproti 2716 mAh u jablečného produktu, oba telefony pak podporují 5V/2A rychlo-nabíjení. Samozřejmě hlavním rozdílem je pak cena a tady jde opravdu o několik galaxií, protože Oukitel U18 se prodává za 179.99 dolarů a iPhone X začíná na 999 dolarech. Kolem a kolem je Oukitel U18 zajímavou levnou alternativou s podobným designem a velmi slušným vybavením. Více informací naleznete na stránkách výrobce.