Termín prezentace novinkových Huawei telefonů „péčkové“ řady se blíží, takže není divu, že internetem lítají nové nepotvrzené informace. Jedna z nich je o Huawei P20 Plus.

Původně se očekávalo, že Huawei předvede P sérii na MWC 2018, ale snad kvůli tomu, že v Barceloně by měl zažít svůj debut Samsung Galaxy S9, všechny větší společnosti překládají prezentaci svých vlajkových lodí na termíny buď před MWC a nebo až po něm.

Huawei bude, jak již víme, prezentovat své telefony 27. března/marca na akci v Paříži, takže do té doby stihneme ještě spoustu spekulací. Jedna taková se objevila na Twitteru a hovoří o kapacitě baterie 4000 mAh a jedné z funkcí Huawei P20 Plus.

Huawei P20 Plus

Nu a pánové z XDA Developers opět prokopali firmware a zjistili, že tou funkcí bude aplikace „Always on Display“. Jediným telefonem, který tuto funkci má je Huawei Mate 10 Pro s OLED displejem. To by tedy mělo poukazovat na to, že i Huawei P20 Plus bude mít OLED obrazovku.

Kromě toho, vývojáři z XDA také předpokládají, že operačním systémem by u Huawei telefonů řady P měl být Android 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI 8.1, i když zatím není jasné, jaké nové funkce EMUI 8.1 nabídne.

Huawei P20 i P20 Plus by měly být osazeny nejnovějším procesorem Kirin 970 a i o dalších parametrech se šíří spousta další spekulací a předpokládáme, že do termínu oficiálního představení se jich objeví ještě kupa. Takže zůstaňte na příjmu, za tepla vás budeme o všem informovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.