Asi není třeba zdůrazňovat, že Huawei koncentruje všechny své síly do vydání letošní „péčkové“ série. Ovšem ještě donedávna se pouze spekulovalo, že jedním ze zástupců bude i Huawei P20 Lite. To, že opravdu bude, potvrzují fotky z FCC.

Jak známo, Federal Communications Commission (FCC) je americkou verzí čínského certifikačního úřadu Tenaa. A pokud nějaký přístroj projde jejich certifikací, je téměř 100% jisté, že by se měl brzo objevit i na trhu.

Fotky z FCC potvrzují i předchozí fámy, které říkaly, že P20 Lite bude mít horní výřez nad displejem. Ten sice není tak velký jako u iPhone X, ale to může být dáno i tím, že P20 Lite nebude podporovat funkci rozeznávání tváře.

Na zadním panelu najdeme duální fotoaparát vertikálně uložený v levém horním rohu, pod ním LED blesk a nápis „DUAL LENS hybrid zoom“. Hybridní zoom najdeme už u fotoaparátu Huawei P10. Logo nebo nápis Huawei chybí, za to je k vidění nápis „Shirley“, což by mohlo být kódové označení.

Pravá strana telefonu je obsazena kolébkou hlasitosti a tlačítkem pro zapnutí/vypnutí. Spodní hranu okupuje 3,5 mm audio jack, USB-C port a reproduktor.

Co se dalších parametrů týče, tak ty by měly obsahovat 5,8 palcový displej s rozlišením 2280×1080 pixelů, procesor Kirin, 4 GB RAM, 32 GB ROM, baterii s kapacitou 3000 mAh a Android Oreo.

Vzhledem k tomu, že velká Huawei prezentace je plánována na 27. března/marca, je pravděpodobné, že se tam potkáme nejen s Huawei P20 a P20 Plus, ale i s Huawei P20 Lite.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.