Doposud jsme se v diskuzích ohledně Xiaomi Mi Mix 2S mohli opřít pouze o nepotvrzené spekulace a neoficiální rendery, ale nikdo v podstatě ani nepotvrdil jasnou existenci tohoto modelu. To už ale není pravda, protože díky práci jednoho z aktivních členu XDA fóra se podařilo získat firmware připravovaného telefonu, kterým je bez nejmenších pochybností právě Xiaomi Mi Mix 2S.

A díky informacích vyčtených z hloubi tohoto firmwaru tak můžeme potvrdit některé z hlavních specifikací, ať už se jedná o procesor Snapdragon 845, 3400 mAh baterii nebo displej s poměrem stran 18:9 a FHD+ (2160×1080 pixelů) rozlišením. Velmi dobrou zprávou je také přítomnost Androidu 8.0 Oreo, která zaručuje plnou podporu Project Treble.

Dále se šikulům z XDA podařilo rozpitvat aplikaci fotoaparátu a zjistili tak existenci automatické detekce scén, jakou má například Huawei Mate 10 s umělou inteligencí. Fotoaparát samotný by pak měl mít senzor Sony IMX363 a dále se podařilo potvrdit podporu pro dual SIM, IR blasteru nebo LED diody pro notifikace. Vše pozitivní novinky pro všechny uživatele.

Oficiální představení Xiaomi Mi Mix 2S proběhne buď přímo na veletrhu MWC 2018 v Barceloně, nebo velmi krátce před ním, aby se Xiaomi nemuselo dělit s nikým o pozornost a urvalo prvenství v použití procesoru Snapdragon 845. Každopádně je jasné, že tento telefon není žádná chiméra a pomalu se na něj můžeme začít těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.