Společnost HMD Global stojící za značkou Nokia má naplánovanou tiskovou konferenci na 25. února během veletrhu MWC 2018 v Barceloně, kde by měly být představeny modely Nokia 9, Nokia 7 Plus, Nokia 1 a určitě ještě něco jiného. Sice tato sestava nebyla nikdy potvrzena oficiálně, ale díky známemu „únikáři“ Evanu Blassovi dnes máme nové rendery ukazující vzhled právě kousku Nokia 7 Plus a Nokia 1.

Nokia 7 Plus vypadá na obrázcích přesně dle očekávání a podle nápisu na zádech telefonu by měla dorazit vybavena čistým Androidem dle standardu Android One. Horní a dolní rámečky kolem displeje vypadají poměrně masivně, ačkoliv je čtečka otisků prstů umístěná na zádech přístroje. Telefon by měl být vybaven 6-palcovým displejem s poměrem stran 18:9 a mělo by dojít na výkonný procesor Snapdragon 660 spolus se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Na zadní straně je pak jasně vidět duální fotoaparát s vertikálně uspořádanými senzory.

Naopak Nokia 1 bude bez debat velmi jednoduchý a kompaktní telefon pro nenáročné a bude mít polykarbonátové tělo a pouze jednu čočku zadního fotoaparátu s LED bleskem. V tomto případě by mělo jít o první telefon značky podle základního standardu Android Go a nejspíše se dočkáme pouhého 1 GB RAM.

Rozdílná data na displejích renderů telefonů by mohla naznačovat dvě nezávislé události k vydání těchto modelů, ale obecně by se oba prostě měly představit na MWC 2018, jeden den navíc stejně nehraje velkou roli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.