Společnost HTC se snaží naskočit na vlnu trendu celoplošných displejů u svého HTC U12. Ovšem chtějí produkovat i přístroje na druhém konci tržního spektra. Tam by měl spadat telefon, jehož kódové označení HTC Breeze se aktuálně mění na plnohodnotný název HTC Desire 12.

Pokud je vám název HTC Breeze povědomý, jde o nízkonákladový telefon, o kterém jsme se už zmiňovali. V té době jsme ještě neznali jeho přesné parametry a vycházeli jsme pouze ze spekulací.

Podle známého tipaře Evana Blasse, který ostatně na HTC Breeze jako první nedávno upozornil, půjde tento telefon do prodeje jako HTC Desire 12 a bude mít 5,5 palcový displej s poměrem stran 18:9. To je asi to nejzajímavější.

Kódové označení

Zbylé parametry už spadají do entry-level kategorie. Procesorem bude zatím nespecifikovaný kus z dílem MediaTek s 2 GB RAM a 16 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát bude mít rozlišené 13 MPix, přední kamera pak 5 MPix.

Baterie má na dnešní dobu mírně podprůměrnou kapacitu 2730 mAh, ale operačním systémem by měl být Android Oreo.

Je tedy jasné, že tyto parametry si zaslouží nízkou prodejní cenu. Ovšem kdy se HTC Desire 12 dostane na trh není doposud známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.