Od konce loňského roku se hovoří o tom, že Huawei chystá tablet MediaPad M5. Předpokládá se, že by měl být prezentován na MWC 2018. My už teď známe ceny, za které by se měl prodávat v Evropě.

To, kolik bude Huawei MediaPad M5 stát a jaké budou jeho verze, zveřejnil na svém twitterovém účtu známý tipař Roland Quandt.

Podle něj má Huawei MediaPad M5 kódové označení Schubert, displej s úhlopříčkou 8,4 palce, 4 GB RAM a 32 GB ROM. Měl by být k mání za 329 Euro (za 380 Euro s podporou LTE). Verze s 10 palcovým displejem a „krycím názvem“ Cameron se 4 GB RAM a 32 GB ROM bude stát 379 Euro (420 Euro s podporou LTE).

Známe ceny

Údajně by se měl objevit i Huawei MediaPad M5 Pro s označením Cameron Pro. Ten by měl mít 4 GB RAM a 64 GB ROM. Neměla by prý chybět podpora pro M-Pen stylus a LTE. Předpokládá se, že M5 Pro bude mít 10 palcový displej. Za tuto verzi bude chtít výrobce 520 Euro.

Spekuluje se také o tom, že Huawei MediaPad M5 bude osazen procesorem Kirin 960, baterií s kapacitou 4980 mAh a Androidem Oreo.

Nic však není oficiálně potvrzeno, takže patrně budeme muset ještě pár dnů počkat než se otevřou brány veletrhu MWC v Barceloně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.