Po nedávném Twitterovém fiasku Xiaomi, kdy hloupě smazali pro ně nečekané výsledky hlasování o preferovaném operačním systému v jejich telefonech, se přímo nabízelo, kdy se toho chopí někdo od konkurence. Dnes jsme se dočkali ze strany OnePlus, konkrétně jejich Brand Product Managera Szymona Kopeće, který se uživatelů v anketě zeptal na identickou otázku, zda preferují v OP modelech čistý Android nebo Oxygen OS.

Po první půl hodině vše vypadalo hezky dle jejich gusta a sám spolu-zakladatel značky Carl Pei přispěchal s ironickým šťouchancem do Xiaomi a slovy aby se hlavně tato anketa nemazala. Na konci hlasování však bylo vše jinak a fanoušci čistého Androidu i zde vyhráli v poměru 58 : 42. OnePlus však slouží ke cti, že samozřejmě výsledky nejen nesmazali a ponechali, ale i okomentovali, že jim to poslouží jako impuls a inspirace ke zlepšování Oxygen OS.

Za zmínku samozřejmě stojí fakt, že v případě Oxygen OS se jedná o custom ROM velmi blízkou pojetí čistého Androidu (což opravdu není ten případ u MUIU od Xiaomi). Přidává sice spoustu doplňujících prvku, ale stále se jedná opravdu o zpracování podobné čistému AOSP sestavení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.