Oficiální představení netrpělivě očekávaného Xiaomi Redmi Note 5 by mělo podle všeho proběhnout už zítra a fanoušci skoro nemohou dospat. Dnes se nám dostaly do rukou kompletní specifikace chystaných modelů Note 5 a Note 5 Pro údajně z indické pobočky Xiaomi a ačkoliv se stále může jednat o fake ( ve specifikacích je například evidentní chyba v použitém grafickém čipu u SD636), tak minimálně vypadají velmi reálně.

Pokud se vše potvrdí, tak základní Xiaomi Redmi Note 5 je v podstatě přejmenované Redmi 5 Plus a nezaslouží si tak příliš pozornosti, jedná se opravdu o identický model. Tím „opravdovým“ kouskem by pak měl být Redmi Note 5 Pro, které má specifikace odpovídající předchozím informačním únikům a na světě je dokonce už i údajné reálně foto tohoto telefonu z jiného zdroje, které by tyto informace potvrzovalo.

Na obrázku jasně vidíme ve specifikacích 5.99-palcový FullHD+ displej, procesor Snapdragon 636, hned tři rozdílné volby paměťových verzí 3GB/4GB/6GB RAM + 32GB/64GB ROM, duální zadní 12 Mpix + 5 Mpix kamerku a velmi zajímavý 20 Mpix selfie snímač se senzorem Sony IMX376. Baterie má kapacitu 4000 mAh a opět dle předchozích informací je zmíněn pouze micro-USB napájecí konektor. Uvedený model má pro nás nekompletní LTE frekvence, ale Xiaomi určitě uvede na trh i Global verzi.

Uvidíme jak se vše potvrdí/nepotvrdí zítra a osobně jsem také velmi zvědav na cenové zařazení nového Xiaomi Redmi Note 5 (Pro). Ale určitě neublíží, že celé šílenství a kolotoč spekulací a fanouškovských fabulací budeme moci konečně hodit za hlavu.