Ještě před tím, než se na trhu objeví telefony s procesorem Snapdragon 845, máme možnost podívat se na první výsledky testů u referenčního přístroje, které ukazují výkon čipsetu.

Nový procesor je poskládán ze čtyř jader Cortex-A75 a čtyř jader Cortes-A55. Jádra však nejsou rozdělena do dvou samostatných clusterů. Jedná se tak o první systém, který podporuje DynamicIQ, umožňující přesnější kontrolu napětí a frekvence.

Maximální frekvence Snapdragon 845 je až 2,8 GHz, oproti 2,47 GHz u Snapdragon 835. Nový čipset je postaven na 10nm LPP technologii, která umožňuje mírné zvýšení taktu při stejných nákladech na energii.

Co se týče GPU, je zde použit nejnovější Adreno 630 a skóre v benchmarku ukazuje na další výkonný prvek celého čipsetu. Z testů referenčního zařízení je patrno, že jediným konkurentem je mu iPhone X a ostatní telefony s Androidem zůstávají v závěsu za nimi.

Podle výsledků to vypadá, že nový Snapdragon 845 je momentálně jedním z nejvýkonnějších procesorů pro použití v telefonech s Androidem. Ovšem počkejme si také na srovnání se Samsung Galaxy S9 s procesorem Exynos 9810.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.