Bylo tu, není tu. Takto by se dala nazvat akce, kterou nedávno předvedla Xiaomi. Nelíbí se nám výsledky? Smažeme anketu!

Xiaomi na svém twitterovém účtu docela nedávno vyvěsila anketu, ve které měli fanoušci možnost hlasovat pro systém, který jim víc vyhovuje, konkrétně se jednalo o volbu mezi Android One a MIUI 9.

Jak známo, MIUI má poměrně hodně příznivců, ale také odpůrců. Loni Xiaomi uvedla telefon Mi A1 s Android One a dost možná si chtěla prověřit, čemu by dali uživatelé větší přednost.

Smažeme anketu

Anketa na sebe nenechala dlouho čekat a její výsledky překvapily, protože těsná většina hlasujících se přiklonila k čistému Androidu. To se zřejmě Xiaomi nehodilo do krámu a anketu smazala. A dokonce promazala veškeré dotazy, které se hlasování týkaly.

Smažeme anketu

Jeden z hlasujících si však udělal screen ankety i s výsledky, kdy z celkového počtu 14769 hlasujících bylo 57% pro Android One a 43% pro MIUI 9.

Xiaomi zřejmě spoléhala na to, že čínští a indičtí fanoušci, kteří MIUI dávají přednost, přehlasují ty ostatní. Pokud je tomu tak, je to opravdu velmi zvláštní přístup ze strany společnosti a po této nepovedené anketě tak zůstává jen podivné rozčarování na straně fanoušků.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.