Telefony Oppo R11 a R11 Plus představené v červnu loňského roku byly prvními telefony vybavenými procesory Snapdragon 660 a podle posledních spekulací to vypadá, že i nové Snapdragony budou poprvé použity v modelech značky Oppo. Chystané kousky Oppo R13 a R13 Plus už obdržely čínskou certifikaci 3C a podle všeho by mohly být pravě ony vybaveny novými kousky křemíku z produkce Qualcommu.

O telefonech toho prozatím není příliš známo a ani certifikační výpis toho mnoho neodhalil, snad kromě 20W rychlo-nabíjení VOOC, které je specialitou právě značky Oppo. Snapdragon 670 je pak chystaným procesorem pro vyšší střední třídu a měl by nabídnout velmi solidní výkon včetně grafického díky 10nm FinFET výrobnímu procesu, šestici jader Kryo 300 Silver doplněných dvojicí jader Kryo 300 Gold a grafickým čipem Andreno 615. Předběžné výsledky testů v benchmarku Geekbench jsou velmi nadějné a dosáhly skóre 1863 bodů v single-core a 5256 v multi-core testu.

Oppo R13 a R13 Plus by se měly po designové stránce podle všeho opět inspirovat „vykousnutým“ designem iPhonu X a měly by být také vybaveny pokročilou technologií rozpoznávání obličeje, virtuální lištou ovládanou gesty a duálním fotoaparátem s vertikálně orientovanými senzory. Dojde pravděpodobně i na Color OS 4.0 založený na Androidu 8.1 Oreo a telefony by měly dostat i slušnou dávku pamětí, 4 GB RAM + 64 GB ROM pro základní R13 a 6 GB + 64 GB/128 GB pro vylepšenou R13 Plus.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.