Společnost Google už nyní pilně pracuje na nové verzi operačního systému. Android P by se měl jako každoročně objevit během konference I/O začátkem května/mája. Sice zřejmě půjde jen o beta verzi, ale už nyní se můžeme dozvědět, co přinese.

Podle Bloomberg News je klíčovým cílem letošní aktualizace Androidu přilákat uživatele iPhone k přechodu na Android zařízení a přidat softwarovou podporu pro displeje s horním výřezem.

Essential Phone Andreje Rubina je v současné době snad jedinou reálnou konkurencí iPhone X s výřezem pro umístění přední kamery a senzorů. Ovšem stále více výrobců reaguje na tento trend a připravují přístroje s podobně koncipovaným displejem.

Android P

Toho se chce držet i Google a nabídnout tak výrobcům možnost systému, který budou moci přizpůsobit svým potřebám, ať už pro zařízení s horním výřezem nebo bez něj.

Kromě softwarové podpory displeje s horním výřezem bychom se měli dočkat několika grafických změn a například nové funkce digitálního Google asistenta a v neposlední řadě také zvýšení výdrže baterie a výkonu.

Bloomberg News také tvrdí, že nový Android bude pojmenován podle pistáciové zmrzliny „Pistachio Ice Cream“. Ale jak všichni víme, to vše se ještě může do oficiální prezentace změnit. Jisti si můžeme být jen tím, že jméno bude klasicky odvozeno od nějaké sladkosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.