Legendární značka Nokia byla v průběhu minulého roku velmi úspěšně oživena ze stádia klinické smrti firmou HMD Global a současný vlajkový model Nokia 8 se setkal s pozitivním ohlasem (nejen) odborné veřejnosti. Ale tohoto kousku jsme se dočkali už před nějakým tím pátkem a protože už pomalu nastal čas na nového nejvýkonnějšího zástupce značky, tak je pozornost upřena na připravovaný model Nokia 9.

Doba oficiálního vydání se rychle blíží a dnes se k ním dostaly první dva údajné snímky tohoto telefonu, který byl zachycen v rukou jednoho ze zaměstnanců firmy HMD Global v indonéské Jakartě. Kvalita fotografií je sice velmi pofidérní, ale něco málo se z nich přece jen vyčíst dá. Jasně je například vidět zadní duální fotoaparát s čočkami senzorů orientovanými vertikálně.

Hůře už je rozeznatelný displej, který by podle posledních informací měl být s 5,5-palcovou úhlopříčkou, OLED technologií a poměrem stran 18:9. Telefon by dále měl mít zaoblené rohy a skleněná záda, ale to se opět dá z fotek velmi těžko vydedukovat. Navíc je možné, že se ani nejedná o Nokii 9, protože na trh se také chystá Nokia 7 Plus s podobným designem a vybavením. Jasno by mělo být definitivně 25. února na MWC v Barceloně, kdy se očekává oficiální představení tohoto telefonu.