Čínští výrobci telefonů obecně nespěchají s aktualizacemi svých přístrojů, což nás, zákazníky, opravdu moc netěší. Radši pozdě než nikdy, to si asi řekli vývojáři Vivo a předložili plán aktualizací a seznam přístrojů, které budou postupně aktualizovány na Android Oreo.

Pravda, seznam není obsáhlý a zahrnuje jen sedm Vivo přístrojů a jde vlastně jen o top modely. Konkrétně jsou to tyto telefony Vivo X20, Vivo X20 Plus, Vivo 9Xs, Vivo Xplay6, Vivo X9, Vivo X9 Plus, Vivo X9s Plus.

plán aktualizací

Aktualizace na Android 8.0 Oreo by měla zahrnovat i update uživatelského rozhraní FunTouch a rozběhnout by se měla až v polovině dubna/apríla. Update by měl také obsahovat běžné funkce jako je režim obraz v obraze, automatické vyplňování API a další.

Některé zprávy uvádějí, že zmiňované telefony nejdříve dostanou beta verzi a teprve pak verzi stabilní. Ovšem společnost se k tomuto oficiálně nevyjádřila a ani neuvedla časový horizont, kdy budou všechna zařízení plně aktualizována. Předpokládáme, že podrobnější info by se mohlo objevit na oficiálním fóru Vivo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.