Vernee Mars Pro se objevil na trhu zhruba v polovině loňského roku. Už tenkrát se o něm tvrdilo, že je to po konstrukční stránce velmi povedený telefon.

Zákazníky také zaujal použitý procesor, kterým je osmi jádrový Helio P25 z dílen MediaTek. Ten doplňuje 6 GB RAM a 64 GB interní paměti, tu lze dále rozšířit.

Displej Vernee Mars Pro má úhlopříčku 5,5 palce s FullHD rozlišením a jemností 400 ppi. Kromě toho má také filtr „modrého světla“, díky kterému jsou chráněny naše oči. Hlavní fotoaparát je 13 MPix se snímačem Sony IMX258 a clonou f/2.0. Přední kamera je pak 5 MPix.

Vernee Mars Pro

Baterie s kapacitou 3500 mAh má jako bonus tzv. Endurance mód, což zaručuje nízkou spotřebu energie a delší výdrž. Mód se automaticky aktivuje ve chvíli, kdy kapacita baterie poklesne na 15%. Sníží se výkon procesoru, zastaví se procesy běžící na pozadí a telefon by měl vydržet v provozu ještě téměř celý den. Operačním systémem je Android 7.0 s nadstavbou VOS.

Telefon Vernee Mars Pro je stále v prodeji na oficiálním Vernee e-shopu pro Slovenskou a Českou republiku, a to za 215 Euro. Prvních pět zákazníků při použití slevového kupónu ve tvaru MjXgH89 si jej bude moci pořídit za 205 Euro.