Připravovaná ZTE Axon 9 bude nástupcem úspěšného letošního modelu ZTE Axon 7/7s a protože ředitel firmy už potvrdil absenci čísla osm v označení příští vlajkové lodi, tak je jasné, že právě Axon 9 bude dalším v pořadí. Že by v Číně po čísle 4 byla v nemilosti už i osmička ?

A dnes pro vás máme další várku zajímavých novým fotografií předpokládaného designu tohoto telefonu pocházející se sociální sítě Weibo. Axon 9 si zachovává některé jasné znaky svého předchůdce jako je kruhové kapacitní Home tlačítko, ale nedočkáme se typického předního reproduktoru. Ten se u novinky přesunul na zadní stranu a pro mnohé to bude určitě zklamání, protože kvalita zvuku u Axonu 7 byla opravdu na velmi vysoké úrovni.

This slideshow requires JavaScript.

Duální zadní fotoaparát si zachoval svoji přesnou pozici, ale přední selfie kamerka bude také duální. A protože nikde nevidíme čtečku otisků prstů, tak se dá předpokládat její integrace do displeje jako například u Vivo X20 Plus UD. Axon 9 by měl také nést na palubě velice výkonný hardware jako je například AMOLED displej s QHD+ rozlišením 2880×1440 pixelů, procesor Snapdragon 845, 4GB/6GB RAM, 64GB/128GB/256GB vnitřního úložiště a hlavní zadní senzor fotoaparátu by měl být až 20 Mpix.

Původní ZTE Axon 7 se dostal na trh v polovině roku 2016 a pokud by značka zachovala tuto tradici, tak bychom se novinky měli dočkat zhruba někdy v červnu 2018. Cena ZTE Axon se očekává zhruba kolem 550 až 630 dolarů, takže poměrně vysoko na čínské poměry.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.