Připravovaná ZTE Axon 9 bude nástupcem úspěšného letošního modelu ZTE Axon 7/7s a protože ředitel firmy už potvrdil absenci čísla osm v označení příští vlajkové lodi, tak je jasné, že právě Axon 9 bude dalším v pořadí. Že by v Číně po čísle 4 byla v nemilosti už i osmička ?

A dnes pro vás máme další várku zajímavých novým fotografií předpokládaného designu tohoto telefonu pocházející se sociální sítě Weibo. Axon 9 si zachovává některé jasné znaky svého předchůdce jako je kruhové kapacitní Home tlačítko, ale nedočkáme se typického předního reproduktoru. Ten se u novinky přesunul na zadní stranu a pro mnohé to bude určitě zklamání, protože kvalita zvuku u Axonu 7 byla opravdu na velmi vysoké úrovni.

This slideshow requires JavaScript.

Duální zadní fotoaparát si zachoval svoji přesnou pozici, ale přední selfie kamerka bude také duální. A protože nikde nevidíme čtečku otisků prstů, tak se dá předpokládat její integrace do displeje jako například u Vivo X20 Plus UD. Axon 9 by měl také nést na palubě velice výkonný hardware jako je například AMOLED displej s QHD+ rozlišením 2880×1440 pixelů, procesor Snapdragon 845, 4GB/6GB RAM, 64GB/128GB/256GB vnitřního úložiště a hlavní zadní senzor fotoaparátu by měl být až 20 Mpix.

Původní ZTE Axon 7 se dostal na trh v polovině roku 2016 a pokud by značka zachovala tuto tradici, tak bychom se novinky měli dočkat zhruba někdy v červnu 2018. Cena ZTE Axon se očekává zhruba kolem 550 až 630 dolarů, takže poměrně vysoko na čínské poměry.