Na Flipkart, tedy na Twitteru známého indického e-shopu se objevila upoutávka, která nenápadně poukazuje na to, že se v dohledné době objeví Xiaomi Redmi Note 5.

Je potvrzeno, že nějaký novinkový Xiaomi přístroj by měl být uvolněn v Indii 14. února/februára, ale donedávna se spekulovalo, že se bude jednat o rebrandovaný Redmi 5 Plus.

Teaser je vytažen z video reklamy s hashtagem #GiveMe5. Tu vytvořilo indické zastoupení Xiaomi a video se zaměřilo především na displej telefonu, který má poměr stran 18:9, úzké rámečky, lepší reprodukci barev a vysokou jemnost.

Z videa a jakéhosi nákresu displeje telefonu lze usoudit, že se jedná o Redmi Note 5 a ne o Redmi 5 Plus. Ovšem parametry Redmi Note 5 budou do jisté míry podobné.

Půjde o telefon střední třídy s procesorem Snapdragon 636. V rámci pamětí bychom mohli nalézt 4 GB RAM a 64 GB ROM. Hlavní fotoaparát by měl být duální 16 a 5 MPix, přední by měl mít rozlišení 8 MPix.

Za dva dny bychom tedy mohli vědět, co vlastně Xiaomi v Indii nakonec představí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.