Ohodnoťte článek

První telefon na světě s obří 11.000 mAh baterií v podobě modelu Oukitel K10 už je na trhu několik týdnů v černé verzi, ale teď se také dostalo na stylovou zlatou variantu. Tato zlatá verze telefonu mění na zlatou barvu rámeček telefonu, logo, čtečku otisků prstů a prostor kolem zadního fotoaparátu na blýštivou zlatou a vypadá tak mnohem luxusněji než v pouhé jednoduché černé.

Oukitel K10 je považován za vylepšenou verzi předchozího krále výdrže baterie K10000 Pro a jako takový nabízí lepší specifikace snad ve všech ohledech. Výrobci si pro nás nachystali 10 hlavních rozdílů mezi těmito modely podle jejich výběru, takže se na ně můžeme podívat v následujícím videu.

Zaprvé tu máme samozřejmě kapacitu baterie, protože 11.000 mAh je vždy více než 10.000 mAh. Následuje design a zpracování, kde je K10 nejenom lehčí (287,3 g oproti 295,5 g), ale i tenčí a subtilnější. Zatřetí je odlišný displej, protože K10 nabízí velký 6-palcový displej s FHD+ rozlišením a hlavně poměrem stran 18:9.

Začtvrté jsou to vylepšené kamery s duálním zadním 16 Mpix snímačem a 8 Mpix duálním předním, oba interpolované ještě na vyšší rozlišení. I zvuk by u K10 měl být lepší díky výrazně dražšímu a kvalitnějšímu reproduktoru, dále pak modernější procesor Helio P23 namísto staršího MT6750T a efektivní zdvojnásobení kapacity pamětí se 6 GB RAM + 64 GB ROM oproti 3 GB RAM + 32 GB ROM.

Osmým rozdílem je doba nabíjení, protože K10 má rychlejší 5V/5A nabíječku, která zvládne i jeho větší baterii kompletně nabít jen za 2h15m v porovnání s 2h30m u předchozí verze. Senzory jsou také přítomny v hojnějším počtu, NFC, gyroskop, geomagnetický senzor, gravity, světelný nebo notifikační LED dioda, vše je k dispozici. Poslední v menu je pak výhoda více dostupných barev, na začátku zmíněná zlatá verze je bonusem navíc.

Našly by se určitě i další menší rozdíly jako je sluchátkový jack, typ nabíjecího konektoru, zobrazovací technologie displeje a jiné, ale nemá smysl je vyjmenovávat všechny, stačí prostě zmínit, že Oukitel K10 je lepší volbou pokud hledáte současného krále výdrže. A zlatá verze je právě v prodeji například ZDE.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.