Tak už se nám nové telefony Xiaomi pomalu začínají vynořovat z mlh. Po včerejších specifikacích Xiaomi Mi 7 tu dnes máme další kousek z jejich dílny a Xiaomi Mi MIX 2S se dočkáme dokonce ještě mnohem dříve. Ale pro začátek musím rychle zmínit, že titulní obrázek je pouze ilustrační a s reálným vzhledem bude plus mínus souhlasit jen přední panel telefonu.

Podle uniklých specifikací totiž na zadní straně telefonu nebude čtečka otisků prstů a dočkáme se poprvé z produkce Xiaomi čtečky integrované přímo pod displejem. Dále pak na zadní straně nebude jen jediná čočka fotoaparátu, protože Mi MIX 2S by mělo mít duální 12 Mpix s optickým zoomem. Design přední strany by měl zhruba odpovídat a v pravém horním rohu pak bude malý prostor na přední selfie kamerku, takže se už nebudou opakovat pokus s nepraktickým umístěním dole na „bradě“ telefonu.

Uvnitř pak budou věci neméně zajímavé, protože bychom měli vidět poprvé reálně v akci nový procesor Snapdragon 845 a první výsledky z Antutu jsou veskrze brutální, protože 270.000 bodů znamená nárůst více než 35 % oproti Mi 6 s minulou generací Snapdragonu. Dojde i na 8 GB RAM a 256 GB UFS vnitřní paměti, stejně jako na keramické tělo a podporu globálních LTE frekvencí. Nepotvrzena je zatím úhlopříčka a rozlišení displeje, ale nemůžeme chtít všechno.

V kuloárech se proslýchá, že by se Xiaomi Mi MIX 2S mohl dokonce objevit ještě před začátkem MWC 2018, aby se čínskému výrobci podařilo vypálit rybník Samsungu a být tak opravdu světově prvním uvedeným telefonem se Snapdragon 845.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.