Po prvním úniku renderů modelu Huawei P20 Lite si dnes můžeme zkompletovat celou řadu P protože se dostaly ven i obdobné snímky a video pro modely Huawei P20 a P20 Plus. Oba dva telefony by měly dostat hned trojitý zadní fotoaparát, ale najdeme mezi nimi i několik poměrně zásadních rozdílů.

Co se týče zmíněného trojitého fotoaparátu, tak konkrétní detaily také neznáme, ale spekuluje se o rozdělení RGB senzor + monochromatický senzor + telefoto senzor. Ale na potvrzení si budeme muset počkat až do Paříže na 27. března kdy nám bude kompletní řada P od Huawei představena.

This slideshow requires JavaScript.

Huawei P20 se bude odlišovat zejména přítomností Home tlačítka pod displejem, ve kterém bude pravděpodobně i integrovaná čtečka otisků prstů. Rozměrově by měl mít telefon teoreticky 149 x 71.3 x 7.5 mm a podle všeho se bohužel nedostane na 3.5 mm audio jack, protože na horní hraně je na snímcích a videu viditelný jen IR blaster.

This slideshow requires JavaScript.

Huawei P20 Plus nabídne přední panel s identickým vykousnutím  horní části po vzoru iPhone X jako jeho sourozenci, ale pod displejem nevidíme Home tlačítko a protože zadní panel je také identický tak se nabízí integrace čtečky otisků přímo do displeje telefonu. A příznivci 3.5 mm audio jacku v tomto případě mohou jásat, protože je u tohoto modelu jasně viditelný.

V nadcházejících týdnech se samozřejmě dočkáme i dalších podrobností o těchto modelech, protože se nedá realisticky očekávat udržení těch nejdůležitějších specifikací pod pokličkou. Ale jasno bude na sto procent opravdu až 27. března v Paříži.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.