Před pár dny jsme se od Asusu dočkali zveřejnění oficiální pozvánky na MWC 2018 do Barcelony a s hashtagem #BACKTO5 se dá jednoduše odhadnout, co bude hlavní náplní jejich prezentace. Ano půjde už o pátou generaci oblíbené řady Zenfone a díky logu Qualcommu na pozvánce se dá očekávat, že telefony budou vybaveny i procesory Snapdragon. A dnes známý „únikář“ Evan Blass na svém Twitteru zveřejnil velmi zajímavé informace o modelu Asus Zenfone 5 Lite.

A jím zveřejněné informace vypadají na to, že by se Asus Zenfone 5 Lite mohl stát fotografickým monstrem, tedy pokud se samozřejmě potvrdí. Problém spočívá v nejasné interpretaci tweetu, protože ačkoliv je jasné, že telefon bude mít hned čtveřici senzorů, tak panují neshody ohledně jejich rozlišení. Podle Blasse by přední kamera měla mít 2 x 20 Mpix a zadní 2 x 16 Mpix, což by na Lite model bylo skoro až nehorázně dobré. Takže je možné, že se Blass buď upsal nebo vše špatně interpretoval a dočkáme se tak 2 Mpix + 20 Mpix vepředu a 2 Mpix + 16 Mpix vzadu.

Na potvrzení si budeme muset počkat až na MWC 2018 s snad nebude zklamáním ani ostatní výbava Zenfonů. Zenfone 5 Lite by měl být z představených modelů nejdostupnější a měl by také disponovat velkým 6-palcovým displejem s poměrem stran 18:9, jeho vybavenější bratr Zenfone 5 Max by se pak zaměřil na masivnější baterii a větší úhlopříčku displeje. Kompletní linie Zenfone 5 by však měla být vybavena Androidem 8.0 Oreo pěkně hned z výroby, což je jistě dobrá zpráva.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.