Veletrh MWC 2018 v Barceloně bude bezpochyby přehlídkou nových designových telefonů, ale určitě se dostane i na poctivé pracanty v podobě odolných telefonů. Jeden takový na veletrhu uvidíme z produkce značky Nomu a mělo by se jednat o malou světovou premiéru. Takže co od připravovaného modelu Nomu S50 můžeme očekávat ?

Většina výrobců se v současné době horečnatě snaží dodat do svých starších telefonů updaty na nový Android 8.0 Oreo a ani u zcela nových modelů není jistotou, že ho budou mít. Proto je příjemným překvapením, že Nomu S50 dostane hned pěkně od podlahy dokonce Android 8.1 Oreo, což by měla být pro odolný telefon opravdu světová premiéra. A výhody nového systému si můžete prohlédnout v následujícím videu.

Výbava Nomu S50 zatím v detailu představena nebyla, takže víme jen to, že bude mít displej s poměrem stran 18:9 a zpracování kombinující kov a jemnou gumu. Takže se dá s úspěchem spekulovat, že samozřejmě půjde o telefon s certifikací IP68, jak je ostatně u modelů této značky dobrým zvykem. Na další podrobnosti včetně ceny si budeme muset počkat až přímo na MWC 2018 a snad bude Nomu S50 povedeným pokračovatelem odolných starších sourozenců.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.