Korejští LG to tento rok budou takzvaně „hrát na jistotu“, protože posunuli datum představení vlajkové lodi LG G7 (podle některých zpráv dokonce kvůli nespokojenosti vedení mění vybavení i design) aby nemuseli na veletrhu MWC 2018 v Barceloně jít čelem proti zdi v podobě nového Samsungu a dalším. Ale jeden novinkový model by od nich měl přijít i tam a bude to vylepšená verze velmi úspěšného modelu V30 s prozaickým názvem LG V30s.

Podle všeho by tento telefon měl dostat velmi impozantní vybavení, zejména v oblasti revolučních technologií. Ta hlavní se bude nazývat LG Lens a podle spekulací by měla zvládnout přeložit text nebo najít zboží online jen na základě vyfocené fotografie. To už je docela slušné futuristické sci-fi a my můžeme podobnému rapidnímu vývoji jen zatleskat a doufat, že se šeptanda zakládá na pravdě.

LG V30s bude samozřejmě i výborně hardwarově vybaveným telefonem se 6-palcovým FullVision OLED displejem s QHD+ rozlišením, procesorem Snapdragon 835, hned 256 GB vnitřní paměti, 16 Mpix zadními duálními fotoaparáty, 5 Mpix selfie kamerkou a 3300 mAh baterií. Po představení na MWC 2018 se očekává prodejní dostupnost od 9. března, samozřejmě nejdříve s Jižní Korei, ale cena bude poměrně závratná –  1 milion wonů, tedy zhruba 919 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.