Rok 2016 nebyl pro společnost Xiaomi zrovna úspěšným. Ovšem zdá se, že se z tvrdého poklesu prodejů vzpamatovala a analytici z DigiTimes jí prorokují světlé zítřky.

Vše souvisí s tím, že se v Číně obecně zvyšuje poptávka a rostou krátkodobé objednávky výrobců telefonů po jednotlivých komponentech jako jsou například objektivy nebo čelní panely. To by mělo podle analytiků poukazovat na navyšování výroby smartphonů a zvyšování odbytu.

Tato skutečnost také dává tušit, že pokles prodejů čínských telefonů, který byl loni poměrně výrazný, je na ústupu. Analytici a jejich prognóza tvrdí, že už první čtvrtletí letošního roku bude vypadat docela slibně.

Analytici

Víme, že mezi přední čínské výrobce patří společnosti Huawei, Oppo, Vivo a Xiaomi. Přesně v tomto pořadí se loni firmy umístili v žebříčku nejlepších čínských výrobců. Podle analytiků z DigiTimes by se toto pořadí mělo u v prvním čtvrtletí 2018 změnit.

Huawei si neochvějně udrží svou pozici „čínské jedničky“. Na druhém postu by však mělo dojít ke změně. Xiaomi by měla přeskočit Oppo, a to zejména díky rostoucím prodejům v Rusku a Východní Evropě. Oppo se tak posune na třetí místo, Vivo na čtvrté a páté místo by mělo obsadit Lenovo.

Tato prognóza není jen dobrou zprávou pro společnost Xiaomi, ale také pro její fanoušky a potenciální zákazníky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.